Ogłoszenia duszpasterskie 18.07.2021 r.

XVI  Niedziela  Zwykła  –  18.07.2021 r.

I. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia.

II. Przychodząc do kościoła pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla świętego miejsca.

III. Dzisiaj ofiarą do puszki przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski.

IV. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Po każdej Mszy Św. błogosławieństwo pojazdów. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

V. Zachęcam jak zwykle do nabywania i lektury czasopism katolickich – przed kościołem u ministrantów można nabyć tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny.

VI. Wójt Gminy Michałów serdecznie zaprasza na Piknik Rodzinny w ramach akcji promującej szczepienie przeciw Covid – 19 – który odbędzie się w przyszłą Niedzielę w muszli koncertowej przy Urzędzie Gminy – początek o godz. 16-ej.

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkich trudzących się ciężka pracą na roli zapewniamy o naszej życzliwości i pamięci w modlitwie.