Ogłoszenia parafialne 01.08.2021 r.

XVIII  Niedziela  Zwykła  –  01.08.2021 r.

I. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by być człowiekiem i nieustannie wzrastać w swoim człowieczeństwie. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

II. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

III. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w kaplicy o godz. 1630, w kościele o 18-ej. Przed Mszą Św. okazja do Spowiedzi Św.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich.

V. Dzisiaj dokonano poświecenia odnowionej Monstrancji – Koszt pokryli Rodzice i Dzieci I komunijne – serdeczne Bóg Zapłać.

VI. Otaczamy nasza życzliwością i modlitwą wszystkich solenizantów i jubilatów najbliższych dni.

Niech nie zabraknie naszego modlitewnego wsparcia dla wszystkich trudzących się ciężką pracą na roli.