Ogłoszenia duszpasterskie 15.08.2021 r.

Wniebowzięcie NMP  –  15.08.2021 r.

I. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

II. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

III.  Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich. Można je nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

V. Naszą modlitwą wraz z życzeniami Bożego Bł. i wszelkiego dobra ogarniamy Nowożeńców Julitę i Kamila dziękując za kwiaty na Ich zaślubiny i dzisiejszą Uroczystość, a także wszystkich Jubilatów i Solenizantów najbliższego tygodnia. Niech nasza modlitwa będzie również wsparciem dla trudzących się pracą na roli.