Ogłoszenia Parafialne 22.08.2021 r.

XXI  Niedziela  Zwykła  –  22.08.2021 r.

I. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

II. Jutro przypada smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

III.  W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków.

IV. Osoby, które należą do Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w przyszłą Niedzielę o godz. 16-ej.

V. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodniu ofiarowali kwiaty do dekoracji naszego kościoła.

VI. W najbliższych dniach wiele osób będzie przeżywać swoje Imieniny, także różne Jubileusze – kierujemy do Nich serdeczne życzenia wszelkiego Dobra i Bożego Błogosławieństwa na co dzień.

VII. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką – serdecznie polecam.

VIII. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Agnieszka Mitręga. Pamiętajmy o Niej w modlitwach, oraz o Jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Zmarłą polecamy Dobremu Panu Bogu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie … .

koronka do miłosierdzia bożego