Ogłoszenia Parafialne 29.08.2021 r.

XXII  Niedziela  Zwykła  –  29.08.2021 r.

I. Jesteśmy ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom Bóg wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

II. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

III.  1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 8-ej.

IV. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. w naszym kościele i w kaplicy 30 min. przed Mszą Św.

Zapraszam też do udziału we Mszy Świętej, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. Na zakończenie Mszy Św. tak w kaplicy jak i w kościele celebrujemy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

V. Dzisiaj o godz. 16-ej spotkanie Rady Parafialnej.

VI. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do kościoła na dzisiejszą Niedzielę.

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.