Ogłoszenia parafialne 05.09.2021 r.

XXIII  Niedziela  Zwykła  –  18.10.2020 r.

I. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

II. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Podczas Mszy Św. o godz. 18- ej – poświecenie ziarna siewnego.

III. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują. Dlatego w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12-ej pragniemy otoczyć szczególną modlitwą dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole, i je pobłogosławić. Zapraszamy dzieci i ich rodziców. Dzieci – zwłaszcza pierwszoklasiści niech przyniosą przybory szkolne, które zostaną pobłogosławione. Po Mszy Św. spotkanie rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I spowiedzi i Komunii Św.

IV. Podczas spotkania z radą parafialną zostały poruszone sprawy dotyczące naszej parafii. Konieczność szczególnej troski o porządek na cmentarzu grzebalnym – Zastanawialiśmy się wspólnie jakie podjąć kroki, aby dekoracje kwiatowe były bardziej estetyczne – głównym tematem jednak była sprawa remontu kościoła. Kierownik budowy zdecydował, że możemy wykonać prace przy murach kościoła, których stan jaki jest widzimy. Jeszcze przed zimą należy usunąć tynki zewnętrzne ścian kościoła. Dobrze byłoby ten etap wykonać w ramach pracy społecznej w celu obniżenia kosztów. Dlatego zapraszam chętne osoby z odpowiednimi narzędziami – młotki, przecinaki, łopaty, miotły – może ktoś posiada elektryczny młot udarowy. Rozpoczniemy prace od jutra.

Poniedziałek osoby z Sędowic – od nr 1 – 80.

Wtorek – Sędowice – osoby z pozostałych nr wraz z Wałami i Helenówką.

Środa – mieszkańcy Wrocieryża

Czwartek – mieszkańcy Jelczy W. Jelczy M. Pawłowic i Tura Górnego

Piątek – mieszkańcy Tura Piaski i Tura Dolnego. Zapraszam na godz. 9-tą do 13-ej. Dobrze gdyby udało się w każdym dniu zorganizować ciągnik z przyczepą w celu wywiezienia gruzu – a może ktoś byłby chętny zagospodarować ten gruz w celu np. utwardzenia podjazdu czy podwórka.

Proponuję taki podział, bo nie wiem jaki będzie odzew na moją prośbę i możliwości wiernych.

V. Zgodnie z apelem Episkopatu Polski dzisiejsza Niedziela jest przeżywana jako dzień solidarności z Afgańczykami – modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy długofalowe działania Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.

VI. Służbę Liturgiczną Ołtarza – lektorów, ministrantów, oraz kandydatów na ministrantów  zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 17-ej.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Niedziela – Gość Niedzielny, a także drugi nr Gościa Ekstra poświęcony min. beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.

VIII. Nowożeńcom: Patrycji i Mateuszowi – Klaudii i Rafałowi życzymy Bożego Bł. na długie lata i dziękujemy za dekorację kościoła na Ich zaślubiny i dzisiejszą Niedzielę – Patrycji i Mateuszowi, oraz Ich bliskim dziękujemy za posprzątanie kościoła.

IX. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.