Ogłoszenia parafialne 12.09.2021 r.

XXIV  Niedziela  Zwykła  –  12.09.2021 r.

I. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

Dzisiaj ważny dzień dla wspólnoty Kościoła – beatyfikacja Ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej.  

II. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak naszej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinniśmy się zastanowić nad tym, jakie miejsce w naszym życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

III. W tygodniu wykonano prawie całość skucia tynków – według projektu i nadzoru – mury będą odkryte do lata przyszłego roku. Serdeczne Bóg zapłać Panom za ich trud. / lista/ Serdeczne proszę o przyjście jeszcze w poniedziałek na godz. 9-tą w celu dokończenie skuwania tynków. Zapraszam mieszkańców z Sędowic od nr 81 do końca.

IV. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz.12-ej – błogosławieństwo dzieci i ich szkolnych przyborów – po Mszy Św. spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Spowiedzi i Komunii Św.

V. W przyszłą Niedzielę uroczyście zostanie wprowadzony do grona ministrantów jeden kandydat.

VI. Nowożeńcom: Karolinie i Pawłowi życzymy wielu Łask Bożych i wszelkiego dobra w życiu małżeńskim i rodzinnym – dziękujemy za kwiaty na ich zaślubiny i dzisiejszą Niedzielę.

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.