Ogłoszenia parafialne 26.09.2021 r.

XXVI  Niedziela  Zwykła  –  26.09.2021 r.

I. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

II. W najbliższy piątek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz.16-ej.

Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. wraz z Rodzicami zapraszam w piątek na Mszę Św. o godz. 16-ej – będzie poświęcenie i wręczenie różańca.

Na tę Mszę Św. zapraszam również dzieci, które w zeszłym roku uczęszczały na nabożeństwa różańcowe – będzie losowanie figury MB – które nie odbyło się rok temu ze względu na ograniczenia związane z pandemią.

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych dla dzieci w dni powszednie po modlitwie różańcowej będzie losowanie figury MB, którą osoba wylosowana zabierać będzie do domu na jeden dzień, aby w gronie rodzinnym przez modlitwę wypraszać szczególną opiekę Maryi. Aby wziąć udział w losowaniu dziecko powinno przynieść wcześniej przygotowane ozdobne serduszko z kartonu z wypisanym Imieniem i Nazwiskiem.

W ostatni dzień października wśród dzieci, które będą najwięcej razy na różańcu zostanie wylosowana jedna osoba, która otrzyma figurę MB na własność. Rodziców, dziadków i bliskich proszę, aby w miarę potrzeby pomagali dzieciom w przygotowaniu serduszek i zachęcali do udziału w nabożeństwach. Msze Św. w dni powszednie o godz. 16-ej.

Jest to zarazem I Piątek miesiąca – okazja do Spowiedzi Św. w kościele od godz. 1515 – później Msza Św. z Nabożeństwem. W kaplicy w Turze Dolnym – spowiedź od godz. 1730 i Msza Św. z Nabożeństwem.

III. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

IV. Drogich jubilatów i solenizantów najbliższych dni zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.