Ogłoszenia Parafialne 10.10.2021 r.

XXVIII  Niedziela  Zwykła  –  10.10.2021 r.

I. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

II. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”

Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

III. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy w dni powszednie na godz. 16-tą na Mszę Św. po której na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

IV. W czwartek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 16-ej, w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny – Niedziela – Promyczek Dobra dla Dzieci

VI. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

VII. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Stanisława Pupka – bliskich wspieramy słowami wiary i miłości, zmarłego polecamy dobremu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie. …

koronka pokoju