Ogłoszenia parafialne 17.10.2021 r.

XXIX  Niedziela  Zwykła  –  17.10.2021 r.

I. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

II.  W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

III. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny – Ofiara na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona zostanie na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

IV. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej – w dni powszednie Msza Św. o godz. 16-ej i modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

V. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Zmarłych. Nie zapominajmy w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich.

Jak zawsze apeluję, aby nie wrzucać do koszy trawy i chwastów, i przypominam – śmieci wyrzucamy w wyznaczonym miejscu, a nie za ogrodzenie cmentarza.

Na bocznych ołtarzach dostępne są kartki wypominkowe na których wypisujemy Imiona i Nazwiska naszych bliskich zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Wypominki Roczne, Półroczne i na czas oktawy Uroczystości Wszystkich Św. zgłaszamy w zakrystii.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VII. Serdeczne życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

brewiarz na dzisiaj