Ogłoszenia parafialne 24.10.2021 r

XXX  Niedziela  Zwykła  –  24.10.2021 r.

I. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

II. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Ofiara na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na potrzeby Dzieła Misyjnego Kościoła.

III.  Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godz. 16-ej,  Msza Św. po której różaniec połączony z adoracją. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

W sobotę na zakończenie nabożeństwa różańcowego losowanie figury MB wśród dzieci systematycznie uczęszczających na nabożeństwa.  

IV. Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. Gorąco apeluję o rozwagę w podejściu do śmieci z cmentarza – trawę i odpady organiczne składajmy w jednym miejscu – plastik i szkło do pojemników lub worków przy śmietniku. Dziękuję wszystkim, którzy tak czynią.

Na bocznych ołtarzach kartki wypominkowe na których wypisujemy Imiona i Nazwiska naszych bliskich zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Wypominki Roczne, Półroczne i jednorazowe zgłaszamy w zakrystii. Kartkę z wypominkami jednorazowymi można również włożyć do koperty wraz z ofiarą i wrzucić na tacę.

V. Dziękuję serdecznie mieszkańcom Wrocieryża z nr 1-45 za zakupienie kwiatów do kościoła.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

VII. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

VIII. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Józefa Kociełka – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .