Ogłoszenia Parafialne 31.10.2021 r.

Niedziela  –  31.10.2021 r. – Rocznica Poświęcenia kościoła

I. Architektura wielu współczesnych świątyń może nas zachwycać i prowadzić do głębokich refleksji nad istotą wiary. To tylko budowle, lecz poświęcone stają się przestrzenią spotkania Boga z człowiekiem. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go.

II. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie.

W uroczystość Wszystkich Świętych Msze Św. w następującym porządku:

w kościele 800 ; na cmentarzu: o godz.1030 modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych później Msza Św. po której będzie procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych.

III. We Wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – „Dzień Zaduszny” – Msze Św. i modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach         jednorazowych  – w kościele: godz. 800; 1600 w kaplicy o godz. 1430.

IV. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

V. Od 3 do 8 listopada włącznie w dni powszednie zapraszam na wspólną modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach tzw. jednorazowych podczas Mszy Św. o godz. 16-ej.

VI. W tym tygodniu – I Piątek miesiąca – okazja do Spowiedzi Św. w kościele od godz. 1530 – później Msza Św. z Nabożeństwem. W kaplicy w Turze Dolnym – spowiedź od godz. 1730 i Msza Św. z Nabożeństwem.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.VIII. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.