Ogłoszenia Parafialne 07.11.2021 r.

XXXII Niedziela Zwykła – 07.11.2021 r.
I. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.
II. W czwartek 11 listopada – z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Jest to zarazem Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Marcina Bp i wyznawcy – patrona naszej parafii.
Msze Św. w kościele o godz. 8-ej i 12-ej. Nie będzie Mszy Św. w kaplicy. Zwyczajem ubiegłych lat niech dzień naszego Odpustu parafialnego będzie takim naszym lokalnym – świętowaniem Dnia Niepodległości, dniem Modlitwy za Ojczyznę. – Zapraszam na uroczystą Sumę Odpustową o godz. 12-ej – władze Samorządowe – poczty sztandarowe OSP i innych organizacji z terenu Gminy, wszystkich strażaków, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich – Sumę odprawi i homilię wygłosi O. Redemptorysta ze Skarżyska – Po Sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła – zapraszam całą asystę – Liturgiczną Służbę Ołtarza, naszych strażaków i w miarę możliwości dziewczynki do sypania kwiatów.

III. Serdecznie dziękuję P. Zygmuntowi Mika za użyczenie i przygotowanie nagłośnienia na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Św.

IV. W niedzielę, 14 listopada będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który jest poświęcony sytuacji chrześcijan w Libanie. Przed kościołami w całej Polsce odbywać się będzie zbiórka ofiar na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

V. Naszych lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszam w środę na Mszę św. o godz. 16-ej – po nabożeństwie spotkanie formacyjne.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

VIII. W piątek pożegnaliśmy Śp. Henryka Jonczyka – bliskim składamy wyrazy współczucia – zmarłego polecamy Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.. .