Ogłoszenia parafialne 14.11.2021 r.

XXXIII  Niedziela  Zwykła  –  14.11.2021 r.

I. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

II. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na wsparcie chrześcijan w tym państwie.

Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.

III. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w miniony czwartek uczestniczyli w uroczystości odpustowej ku czci Św. Marcina – patrona naszej parafii i w modlitwie za naszą Ojczyznę z racji Narodowego Święta Niepodległości.

Dziękuję przedstawicielom władz samorządowych – pocztom sztandarowym OSP i innych lokalnych organizacji.

Bóg Zapłać wszystkim, którzy czynnie wzięli udział w procesji eucharystycznej – naszym strażakom, Panom niosącym chorągwie, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich niosącym obrazy i feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich mamom, ministrantom. Panu Organiście i Panu Kościelnemu.

IV. W zakrystii można nabyć kalendarze na przyszły Rok – misyjne, oraz rolnicze w formie książki z różnymi ciekawymi artykułami i poradami.

V. Dziękuję P. Zygmuntowi Mika i P .Andrzejowi Kierkowskiemu, którzy już dwukrotnie przy pomocy ciągnika załadowali śmieci do kontenerów podstawionych na cmentarzu.

VI. Pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla Dzieci

VIII. W środę odbył się pogrzeb śp. Lidii Gręda – bliskim składamy wyrazy współczucia i duchowego wsparcia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu, Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .