Ogłoszenia parafialne 21.11.2021 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  –  21.11.2021 r.

I. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.

II. W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu – Radosnego oczekiwania na Przyjście Zbawiciela.

Wyrazem tego oczekiwania będzie nasza wspólna modlitwa podczas Mszy Św. tzw. Rorat w dni powszednie, a także wspólna modlitwa śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w Niedziele przed Mszą Św.  o godzinie 800. Początek modlitwy Godzinkami 730.

III. Od przyszłej Niedzieli można będzie nabyć Świece Wigilijne – jak co roku ofiary składane przy tej okazji będą przekazane na wsparcie fundacji Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom. Spodziewana ofiara za świece – 7 zł.

Płomień świecy Caritas daje nadzieję i szansę na lepszą przyszłość dzieciom z uboższych rodzin. Ofiary przeznaczone zostaną na dożywianie, wypoczynek letni, prowadzenie świetlic, a także pomoc dzieciom w nauce zdalnej. Można nabyć dodatkową świecę wigilijną  i zanieść osobom, które nie mogą wychodzić z domu, bliskim i sąsiadom. Niech na żadnym wigilijnym stole nie zabraknie świecy, która jest symbolem Narodzonego Pana i Jego niegasnącej  miłości do każdego człowieka.

IV. Zgodnie z apelem Episkopatu Polski dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy złoży ofiarę jak wsparcie dla emigrantów.

V. W minioną Niedzielę jako wsparcie dla Kościoła w Potrzebie zebrano 415.50 – pieniądze przesłałem na konto właściwej fundacji.

VI. W zakrystii można nabyć kalendarze na przyszły Rok – misyjne, oraz rolnicze w formie książki z różnymi ciekawymi artykułami i poradami.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci.