Ogłoszenia parafialne 28.11.2021 r.

I Niedziela Adwentu  –  28.11.2021 r.

I. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

II. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 16-ej, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła roratniej świecy, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.

III.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku.

Pierwszopiątkowa spowiedź święta w kościele od godz. 1530 – później roraty z nabożeństwem. W kaplicy spowiedź od 1730 – i o 18-ej Msza Św. z nabożeństwem.

IV. Najbliższa niedziela, 5 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na te cel.

V. W ubiegłą Niedzielę jak wsparcie dla działań związanych z emigrantami złożono ofiarę do puszek. Pieniądze przesłałem a konto Caritas. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

VI. W zakrystii można nabyć kalendarze na przyszły Rok – misyjne, oraz rolnicze w formie książki z różnymi ciekawymi artykułami i poradami.

VII. W zakrystii można nabyć Świece Wigilijne – Caritas. Dochód z ofiar za świece przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.

VIII. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

IX. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

X. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Tadeusza Majchrowskiego – bliskim składamy wyrazy współczucia – zmarłego polecamy dobremu Panu Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.