Ogłoszenia parafialne 05.12.2021 r.

II Niedziela  Adwentu  –  05.12.2021 r.

I. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

II. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego.

Msze Święte ku czci Matki Bożej w kaplicy o godz. 1430, a w kościele o godz. 16-ej. Podczas Mszy Św. o godz. 1600 będzie obrzęd poświęcenia i wręczenie medalików z Matką Bożą dla Dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi Św.  I Komunii Św.

III. REKOLEKCJE  ADWENTOWE

Od piątku do Niedzieli będziemy przeżywać nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Prowadził je będzie O. Redemptorysta z Krakowa.

W piątek 10 grudnia rozpoczęcie

Msza Św. z Nauką rekolekcyjną o godz. 1600.

Sobota 11 grudnia dzień Sakr. Pokuty i Pojednania – Spowiedzi Św.

Msze Św. z Naukami rekolekcyjnymi:

w kościele – 830; 1200; 1600;     w kaplicy –1030.

POCZATEK SPOWIEDZI PÓŁ GODZINY PRZED KAZDĄ MSZĄ ŚW.

Niedziela 12 grudnia – zakończenie rekolekcji.

Msze Św. z Naukami rekolekcyjnymi jak w każdą Niedzielę;

Na Mszę Św. o godz. 1200 zapraszamy wszystkie Dzieci i ich rodziców – zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i te, które przystąpiły do I Komunii Św. w tym roku. Będzie nauka specjalnie dla Dzieci i szczególne Błogosławieństwo.

Zachęcajmy się wzajemnie w rodzinach, w sąsiedztwie, wśród znajomych do udziału  w Rekolekcjach – podczas rekolekcji będzie zbierana ofiara na tacę przeznaczona na pokrycie związanych z nimi kosztów.

IV. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Są także do nabycia kalendarze misyjne na nowy rok.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VI. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.