Ogłoszenia parafialne 19.12.2021 r.

IV Niedziela Adwentu  –  19.12.2021 r.

I. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.

II. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

Do piątku włącznie Msze Św. Roraty – zapraszam i zachęcam do wspólnej modlitwy – przed roratami możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – spowiedzi Św.

III.  Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Ofiara na tacę z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia – z przyszłej Niedzieli na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

IV. W tym roku drugi dzień Świąt BN przypada w Niedzielę, którą będziemy przeżywać jako święto Św. Rodziny – Wspomnienia Św. Szczepana nie będzie – dla chętnych poświęcenie owsa w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy Św.

V. Jak wiemy od 15.12 obowiązują obostrzenia w związku z pandemią – limit uczestników nabożeństw – trudno podać liczbę, ale pamiętajmy o nakładaniu maseczek – zachowajmy też dystans min. 1,5 m. od siebie.

VI. Podobnie jak przed rokiem wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą nie będzie.

VII. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas – można również nabyć opłatki na stół wigilijny – kalendarze na nowy rok – misyjne.

VIII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek dobra dla Dzieci

IX. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

X. W  czwartek pożegnaliśmy śp. Jana Stawiarskiego – bliskim składamy szczere wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu- Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie … .