Ogłoszenia parafialne 02.01.2022 r.

II  Niedziela  po Narodzeniu Pańskim  – 02.01.2022 r.

I. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

II. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

III. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca: Msze Św. z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele o godz. 16- ej, w kaplicy o godz. 18-ej – 30 minut przed Mszą Św. okazja do Spowiedzi Św.

IV. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

V. W minionym roku w naszej parafii było 11 chrztów, 26 pogrzebów, 20-oro dzieci przystąpiło do I Spowiedzi i Komunii Św. 7 par zawarło sakramentalny związek małżeński, 25 osób przyjęło sakrament bierzmowania.

VI. Jak wspomniałem wcześniej w tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą – podobnie jak rok temu przewiduję spotkania kolędowe – porządek podam w przyszła Niedzielę.

VII. W zakrystii można nabyć kalendarze na Nowy Rok – ścienne – misyjne.

VIII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny

IX. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

X. W minionym tygodniu śp. Stanisław Nowak przekroczył bramę śmierci – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy dobremu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie … .