Ogłoszenia parafialne 09.01.2022 r.

Niedziela  Chrztu Pańskiego  – 09.01.2022 r.

I. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

II. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

III. Podobnie jak w zeszłym roku zapraszam mieszkańców poszczególnych części parafii na wspólne kolędowe spotkania w naszym kościele – w wyznaczone dni będzie odprawiona Msza Św. w intencji Rodzin naszej parafii – wspólne kolędowanie – dzielenie się spostrzeżeniami i uwagami. Terminy tych spotkań podam czytając intencje Mszalne.

Bardzo proszę, aby przed przyjściem na Mszę Św. przygotować w domu stół – jak na kolędę – a po powrocie z kościoła w gronie rodzinnym odśpiewać kolędę – odmówić specjalną modlitwę, której tekst przekażę każdej rodzinie – dokonać pokropienia wodą święconą i ucałować krzyż.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela,

V. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.