Ogłoszenia parafialne 16.01.2022 r.

II  Niedziela  zwykła  – 16.01.2022 r.

I. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

II. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

III. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

IV. Trwają wspólne kolędowe spotkania – Terminy tych spotkań podam czytając intencje Mszalne.

Bardzo proszę, aby przed przyjściem na Mszę Św. przygotować w domu stół – jak na kolędę – a po powrocie z kościoła w gronie rodzinnym odśpiewać kolędę – odmówić specjalną modlitwę, której tekst przekażę każdej rodzinie – dokonać pokropienia wodą święconą i ucałować krzyż.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla Dzieci

VI. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

VIII. Komunikat ks. Bp Ordynariusza

Drodzy Diecezjanie, głoszone Słowo Boże zawsze zwiastuje wiosnę duchowej odnowy. Po raz kolejny Kościół w Polsce będzie przeżywać Niedzielę Słowa Bożego, która ma nam pomóc w przyjmowaniu tego Bożego daru do naszego życia i w kształtowaniu nim naszych postaw chrześcijańskich.

Zachęcam więc, abyśmy w niedzielę, 23 stycznia, sięgnęli po lekturę Pisma Świętego, która pozwoli nam na duchowe ubogacenie naszej codzienności. Niech też przez kolejne niedziele i dni powszednie roku czytanie Pisma Świętego stanie się naszym dobrym zwyczajem, bowiem „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4,4).

Z darem pasterskiego Błogosławieństwa  † Jan Piotrowski BISKUP KIELECKI

IX. W piątek pożegnaliśmy śp. Wiesława Kociełka – modlimy się o łaskę pocieszenia dla bliskich, a dla zmarłego o nagrodę Nieba – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .