Ogłoszenia parafialne 23.01.2022 r.

III  Niedziela  Zwykła  – 23.01.2022 r.

I. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. 

II. W poniedziałek ostatnie  kolędowe spotkanie. Bardzo proszę, aby przed przyjściem na Mszę Św. przygotować w domu stół – jak na kolędę – a po powrocie z kościoła w gronie rodzinnym odśpiewać kolędę – odmówić specjalną modlitwę, której tekst przekażę każdej rodzinie – dokonać pokropienia wodą święconą i ucałować krzyż.

III.  Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

W najnowszej Niedzieli m.in.:
– Cenzurowana religia. Media społecznościowe dyskryminują chrześcijan, kiedy bronią życia od poczęcia do naturalnej śmierci, kiedy nagłaśniają historie ludzi nawróconych, kiedy promują ideę hospicjów perinatalnych. Ekspert w dziedzinie mediów pisze o tym, dlaczego media społecznościowe prześladują katolików i jak bronić prawa do wolności słowa.

W Gościu Niedzielnym m.in.:
– Kościół musi iść po młodzież. Młodzież w Polsce gremialnie odchodzi od Kościoła. Obserwują to pracujący z nią duchowni, proces ten potwierdzają badania socjologiczne. Sytuacja ta wymaga więc pilnej reakcji, przede wszystkim gruntownej zmiany modelu duszpasterstwa z biernego w aktywny.

IV. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego Dobra, otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

V. W czwartek pożegnaliśmy śp. Tadeusza – Waldemara Majcher – bliskich otaczamy modlitwą prosząc o łaskę pocieszenia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu; Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .

Perły św. Józefa. Przeżyj każdy dzień ze św. Józefem – ks. Donald H. Calloway – ESPRIT