Ogłoszenia parafialne 30.01.22 r.

IV  Niedziela  Zwykła  – 30.01.2022 r.

I. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

II. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w kościele o godz. 800 i 1600, a w kaplicy o godz. 1430.

Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

III. W tym tygodniu przypadaPierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi Św. w kościele od godz. 1530 i o 16-ej Msza Św. z Nabożeństwem, a w kaplicy okazja do Spowiedzi Św. od 1730 później Msza Św. z Nabożeństwem.

IV. Zakończyły się spotkania kolędowe – serdecznie dziękuję za obecność, ofiary składane na prace parafialne – ofiary na msze św. odprawiane podczas tych spotkań – wszelkie uwagi, sugestie, spostrzeżenia, propozycje – będę miał je wszystkie na uwadze pełniąc dalej posługę proboszcza w tej parafii.

V. Serdecznie dziękuję P. Jackowi Hola za naprawienie, oczyszczenie i odnowienie dwóch kinkietów w prezbiterium.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

VII. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

VIII. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Władysław Mrozik i Aleksander Stromczyński – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy dobremu Panu Bogu – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie… .

nowenna rozwiązująca węzły