Ogłoszenia parafialne 13.02.22 r.

VI  Niedziela  zwykła – 13.02.2022 r.

I. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

II. W październiku ubiegłego roku papież Franciszek zainaugurował proces synodu Rzymskiego. Synod – współpraca, dialog duchowieństwa dotyczący wiary i kultu Bożego „Synod” to starożytne i czcigodne słowo w Tradycji Kościoła, którego znaczenie przywołuje najgłębsze treści Objawienia […] Wskazuje na drogę, po której Lud Boży idzie razem. Odnosi się również do Pana Jezusa, który przedstawia siebie samego jako „drogę, prawdę i życie” (J 14,6) i do faktu, że chrześcijanie, idąc za Nim, początkowo byli nazywani „zwolennikami drogi”

Tym razem Ojciec Święty Franciszek, zwołując Synod Rzymski pragnie, by w synodalnym doświadczeniu Kościoła uczestniczyli nie tylko biskupi. Do pójścia wspólną drogą zaprasza wszystkich wiernych, bo wszyscy przez Chrzest https://e-religijne.pl/pl/c/Prezenty-na-chrzest-dla-chlopca-i-dziewczynki/488 i Bierzmowanie otrzymali Ducha Świętego, a w Eucharystii karmią się Ciałem żyjącego Pana. Wszyscy budują też mistyczne Ciało Chrystusa czyli Kościół i są za niego współodpowiedzialni.” Zgodnie z wytycznymi kurii diecezjalnej w każdej parafii powinien powstać zespół synodalny. Zapraszam do współpracy w tym dziele. Osoby zainteresowane proszę o zgłoszenie się do mnie w celu poznania szczegółów.

III.  Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla Dzieci

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Dodatek tematyczny – ABC wiary, a w nim: Kto będzie zbawiony? – Czy każdy…? Niezależnie od swojej religii…? Na równi chrześcijanin, żyd, buddysta? A co z ateistami?

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Taka miłość nie rdzewieje. Statystyki pokazują, że wzrost liczby rozwodów współgra ze spadkiem uczestnictwa w życiu Kościoła. „Dozgonna miłość” bez oparcia w Bogu okazuje się nader często miłością sezonową.

IV. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.

V. W środę pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Pełkę. Niech nasza modlitwa będzie dla Jego bliskich duchowym wsparciem, a zmarłemu wyprosi oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .