Ogłoszenia parafialne 20.02.2022 r.

VII  Niedziela  Zwykła  – 20.02.2022 r.

I. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

II. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

III.  Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– W najnowszym dodatku tematycznym „Dbaj o zdrowie” Niedziela przygląda się problematyce szeroko pojętego stresu. Podpowiada, jak nie zajadać stresu, jak poradzić sobie z lękiem i niepewnością oraz jaka aktywność najbardziej wpłynie na redukcję stresu.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Zdalnie niedouczeni? Obniżenie jakości kształcenia, pogłębienie nierówności edukacyjnych oraz pogorszenie kondycji psychofizycznej uczniów i nauczycieli – takie skutki zdalnego nauczania w czasie epidemii COVID-19 w Polsce wykazała niedawna kontrola NIK.

IV. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

V. W środę pożegnaliśmy śp. Henrykę Dubiel – Niech Bóg, Ojciec miłosierdzia pocieszy bliskich, a zmarłej odpuści grzechy, które popełniła z ludzkiej ułomności, aby umarła dla świata, żyła dla Boga.