Ogłoszenia parafialne 06.03.2022 r.

I  Niedziela  Wielkiego Postu  – 06.03.2022 r.

I. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

II. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 1600. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

III. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Będziemy mogli wesprzeć dzieła misyjne Kościoła ofiarą do puszek przed kościołem.

IV. Ochotnicza Straż Pożarna we Wrocieryżu ogłasza zbiórkę żywności, warzyw i owoców – jako pomoc dla narodu Ukraińskiego. Można ofiarować ziemniaki, marchew, pietruszkę, cebulę, buraki, jabłka i inne. Zbiórka odbędzie się w dniu dzisiejszym w godz. od 1700 do 1800 w strażnicy OSP Wrocieryż.

V. W ubiegłą Niedzielę i w Środę Popielcową zbierano ofiary jako wsparcie dla Ukrainy. Pieniądze przesłałem na konto Caritas. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla Dzieci.

VII. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.