Ogłoszenia parafialne 27.03.2022 r.

IV  Niedziela  Wielkiego Postu  – 27.03.2022 r.

I. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”.To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

II. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej apeluje o nie wypalanie traw i przypomina o zagrożeniach związanych z tym rokrocznym procederem i odpowiedzialności karnej.

III. W piątek rozpoczniemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wszystkich parafian pragnę zachęcić do udziału w rekolekcjach, które są dobrym i błogosławionym czasem przygotowania do owocnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Chciałbym przypomnieć, że wskazane jest przed przystąpieniem do spowiedzi, odpowiednio wcześniej zrobić dobry rachunek sumienia w świetle Bożych i kościelnych przykazań. https://e-religijne.pl/pl/c/Szaty-liturgiczne-kaplanskie/13 Można np. posłużyć się wzorem podanym w książeczkach do nabożeństwa.

Ofiara składana na tacę podczas Mszy Św. z Naukami rekolekcyjnymi przeznaczona jest na pokrycie kosztów rekolekcji. Rekolekcje będzie prowadził O. Redemptorysta.

Jest to zarazem Pierwszy Piątek Miesiąca – okazja do spowiedzi i Komunii pierwszo piątkowej w kościele podczas Drogi Krzyżowej, a kaplicy od 1730.

Dzieci z ZPO w Sędowicach będą miały spotkanie w szkole – piątek od godz. 10-ej i o godz. 12-ej Msza Św. dla dzieci w kościele.

Szczegółowy program rekolekcji znajdziemy w gablocie przy kościele i kaplicy, oraz na parafialnej stronie internetowej.

IV. Osoby chore, które nie mogą dotrzeć w żaden sposób do kościoła, a chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej przed Świętami można zgłaszać w Zakrystii.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VI. Baranki na Stół Wielkanocny rozprowadzane każdego roku przez Caritas można nabyć w zakrystii.

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.