Ogłoszenia Parafialne 03.04.2022 r.

V  Niedziela  Wielkiego Postu  – 03.04.2022 r.

I. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

II. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16-ej i Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 12-ej.

Tych, którzy z powodu obowiązków czy to rodzinnych, zawodowych, czy innych pilnych prac nie mogą uczestniczyć w wielkopostnych nabożeństwach, zachęcam do indywidualnego rozważania męki Pańskiej.

III.  W zakrystii można zgłaszać osoby starsze i chore, które pragną skorzystać z sakramentalnej posługi przed Świętami.

IV. Jest jeszcze kilka sztuk Baranków Wielkanocnych rozprowadzanych przez Caritas – można je nabyć w zakrystii

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla Dzieci

VI. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego i czas Wielkanocny złożyło kilka osób – serdeczne Bóg Zapłać. Bardzo proszę, jeśli to możliwe o przeprowadzenie w najbliższym czasie składek na kwiaty jak w latach ubiegłych.

VII. Dziękujemy Dobremu Panu Bogu za Dar czasu rekolekcji Wielkopostnych.

Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich, którzy  gorliwie uczestniczyli  w Wielkopostnych rekolekcjach, za tych którzy skorzystali  z sakramentu Pokuty i Pojednania, czyli Spowiedzi Św.

Polecamy Panu Bogu w modlitwie, te osoby, które nie mogły uczestniczyć w rekolekcjach – chorych, samotnych i cierpiących.

Niezmiennie bardzo potrzebna jest modlitwa za naszych parafian, którzy z lenistwa nie wzięli udziału w naszych rekolekcjach i z lenistwa zaniedbują swoje życie duchowe.

Dziękujemy Panu Bogu za osobę O. Eugeniusza, który swoją obecnością, oraz głoszonym Słowem Bożym pomagał nam wszystkim w gorliwym przygotowaniu się na zbliżające się Święta Wielkanocne.

VIII. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.