Ogłoszenia parafialne 10.04.2022 r.

Niedziela  Palmowa, czyli Męki Pańskiej  – 10.04.2022 r.

I. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.

II. Okazja do Spowiedzi Św. w poniedziałek i środę 30 min. przed Mszą Św. i w Wielki Czwartek po zakończeniu Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej.

Odwiedziny zgłoszonych chorych w środę od godz. 9-ej w kolejności: Tur Piaski, Górny iDolny. Lektorów, Ministrantów i osoby, które chciałyby czytać teksty liturgiczne podczas Triduum Paschalnego zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 10-ej.

III. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godz. 18-ej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza wystawienia – ciemnicy – Adoracja, którą rozpoczniemy śpiewem Gorzkich Żali. W tym roku, 14 kwietnia, w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Dziękując Bogu za dar wiary, módlmy się, abyśmy byli wierni chrześcijańskiemu powołaniu.

IV. W Wielki piątek zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji pokoju na świecie – na Ukrainie –  Koronką do Bożego Miłosierdzia w godzinie śmierci Pana Jezusa, czyli o 15-ej.

Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 18-ej, po której będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

https://e-religijne.pl/pl/c/Rozance/26

Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Tak jak w latach przed pandemią adoracja w Wielki Piątek potrwa do północy.

Zapraszam do adoracji wszystkich parafian w następującym porządku:

2000 – 2100 mieszkańcy Tura Dolnego i Tura Piaski,

2100 – 2200mieszkańcy Tura Górnego, Pawłowic, Jelczy Małej i Wielkiej

2200 – 2300mieszkańcy Sędowic z Wałami i Helenówką

2300 – 000Mieszkańcy Wrocieryża.

Przynieśmy książeczki do nabożeństwa – ufam, że w każdej z tych grup znajdą się osoby, które poprowadzą np. modlitwę różańcową, koronkę do Bożego Miłosierdzia https://e-religijne.pl/pl/p/Koronka-i-nowenna-do-Milosierdzia-Bozego-rozaniec/8962 Litanie i wspólny śpiew pieśni. Prosimy naszych Strażaków o wartę przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

V. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny

w kościele o godz. 800 i 1200 w kaplicy o godz. 10-ej.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1900. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

VI. WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

Procesja Rezurekcyjna i Msza Św. o godz. 600.

Później Msze Św. o godz. 10-ej w kaplicy i 12-ej w kościele.

Nie będzie Mszy Św. o godz. 8-ej.

Starajmy się znaleźć czas na udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego –

Na procesję rezurekcyjną prosimy całą asystę, czyli Służbę Liturgiczną Ołtarza, strażaków, mężczyzn do niesienia chorągwi, panie do niesienia obrazów i feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.