Ogłoszenia parafialne 18.04.2022 r.

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – 18.04.2022 r.

I. Dziś poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Msze Święte w naszej świątyni według porządku niedzielnego. Ofiary składane dzisiaj na tacę stanowią wsparcie dla katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce. Dziękujemy za zrozumienie i okazaną pomoc.

II. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz udekorowanie naszej świątyni.Szczególne podziękowanie kieruję do P. Mariana naszego kościelnego, do jego małżonki i osób, które mu pomagały za posprzątanie kościoła wypranie obrusów ołtarzowych i przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

Panu Marianowi i SLO  dziękuję za przygotowanie i asystę przy Liturgii Triduum Paschalnego i procesji Rezurekcyjnej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg Zapłać Panu Stefanowi – organiście za prowadzenie śpiewu w Wigilię paschalną i podczas procesji.

Bóg zapłać Panom strażakom,  za wartę przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek OSP w Sędowicach, i w Wielką Sobotę – OSP z Tura Dolnego, OSP z Tura Górnego i OSP z Wrocieryża, oraz za asystę podczas procesji rezurekcyjnej i ich pocztom sztandarowym. Bóg Zapłać Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, szczególnie tym w strojach regionalnych za niesienie feretronów podczas procesji Rezurekcyjnej.  Składam serdeczne Bóg Zapłać dziewczętom i SLO, za czytanie tekstów liturgicznych i śpiew psalmów międzylekcyjnych. Pani katechetce Renacie za zmobilizowanie wybranych uczennic do zaangażowania się w liturgię Triduum Paschalnego. Dwóm dziewczynkom za sypanie kwiatów i ich Mamom. Panom za posługę przy dzwonach podczas procesji. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym parafianom, którzy gorliwie uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego i w adoracji.

Dziękuję wszystkim tym, którzy pozytywnie odpowiedzieli na propozycję adoracji Pana Jezusa w Grobie w Wielki Piątek do północy w wyznaczonym porządku i tym osobom, które podczas tej adoracji prowadziły modlitwy.

https://e-religijne.pl/pl/c/Rozance-bransoletki-na-reke/221

III. Składam podziękowanie za złożone w tym tygodniu ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

IV. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszek ofiarę na wsparcie działalności Caritas naszej diecezji. Potrzeby są duże z racji wspierania uchodźców z Ukrainy.

Zapraszamy serdecznie do udziału w celebracji Eucharystii, aby wypraszać Bożego miłosierdzia dla nas i całego świata. 15 minut przed każdą Mszą św. modlitwa o Pokój na Świecie, zwłaszcza na Ukrainie ze szczególną prośbą o opamiętanie i nawrócenie dla narodu i władz Rosji.

V. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę.Czyli osiem kolejnych dni w liturgii ma rangę Uroczystości Pańskich, stąd w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

VII. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.

VIII. W miniony Poniedziałek pożegnaliśmy śp. Marka Hera – bliskim składamy wyrazy współczucia – zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .