Ogłoszenia parafialne 24.04.2022 r.

II  Niedziela  Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022 r.

I. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

II. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

III. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Podczas Mszy Św. będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

IV. Serdeczne Bóg Zapłać za złożone ofiary przy adoracji krzyża w Wielki Piątek . Pieniądze przesłałem do Kurii z przeznaczeniem jako wsparcie dla Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie.

W II dzień Świąt złożoną na tacę ofiarę przesłałem na konto KUL. Ofiarodawcom składam Serdeczne Bóg Zapłać.

V. Dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. zapraszam wraz z rodzicami w najbliższą Niedzielę na Mszę Św. o godz. 12-ej – będzie obrzęd poświecenia i wręczenia książeczek do nabożeństwa i spotkanie.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich.

W najnowszej Niedzieli m.in.:
– Pytania o przyszłość Polski. O tym, w jakim kierunku zmierza Unia Europejska i czy Polska zdoła zachować wierność chrześcijańskim zasadom we wspólnocie, która coraz wyraźniej odcina się od swoich chrześcijańskich korzeni.
W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:
– Bóg cierpi na wojnie. O narodzie, który będzie walczył do końca, pytaniach o Boga z głębokości stacji metra i o przebaczeniu na froncie w rozmowie z Jackiem Dziedziną mówi bp Paweł Gonczaruk z diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie.

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.