Ogłoszenia parafialne 01.05.2022 r.

III  Niedziela  wielkanocna  – 01.05.2022 r.

I. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

II. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

III. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18-ej.w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12-ej. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

IV. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

V. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

VI. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane w porządku Niedzielnym.  Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

VII. W środę przypada liturgiczne wspomnienie Św. Floriana – patrona m.in. strażaków – otaczamy naszą życzliwością i modlitwą wszystkich strażaków zwłaszcza druhny i druhów z jednostek OSP z naszej wspólnoty parafialnej.

VIII. W przyszłą Niedzielę zapraszam do wspólnej modlitwy podczas obrzędów Poświęcenia pól – w Sędowicach i we Wrocieryżu. Będziemy się modlić idąc w procesji do przygotowanych przez mieszkańców ołtarzy.

Sędowice – I – przy R. Jonczyk; II – Szkoła; III – R. Ciesielskich – rozpoczniemy o godz. 1600.

Wrocieryż – I – przy R. Kozik; II – R. Bardzyńskich; III – przy drodze; IV – R. Skowronek – rozpoczniemy o godz. 1730

IX. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

X. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.