Ogłoszenia Parafialne 15.05.2022 r.

V Niedziela  Wielkanocna  – 15.05.2022 r.

I. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. 

II. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni w ciągu tygodnia o godz. 18-ej. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu z poszczególnych części parafii pozytywnie odpowiedzieli na moje zaproszenie i przybyli na nabożeństwa majowe w proponowanym porządku. Dało się odczuć namiastkę klimatu tych nabożeństw z przed lat. Zaproszenie w proponowanym porządku nadal aktualne.

III. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. zapraszamy na spotkanie – przygotowanie liturgiczne jutro – poniedziałek na godz. 16-tą

https://e-religijne.pl/pl/p/Jezu%2C-czekamy-na-Ciebie.-Podrecznik-do-religii-dla-klasy-3-szkoly-podstawowej-WAM-2022/16818

IV. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

V. Dzisiaj obrzędy poświęcenia pól i modlitwy o urodzaje w Jelczy Wielkiej od godz. 16-ej – początek obok figury przy szosie – procesja do przygotowanych ołtarzy w kierunku Jelczy Małej i tam zakończenie. W Turze Dolnym – 1730, Tur Piaski – 1745 i Tur Górny – o godz. 1800.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla Dzieci

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

VIII. W środę pożegnaliśmy śp. Mariannę Antas –  bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .