Ogłoszenia parafialne 22.05.2022 r.

VI  Niedziela  Wielkanocna  – 22.05.2022 r.

I. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

II. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w obrzędach poświęcenia pól i modlitwie  urodzaje, oraz złożone ofiary a Msze Św. z tej racji, które będą odprawiane w dniach oktawy Bożego Ciała. Serdeczne podziękowanie dla tych, którzy przygotowali ołtarze w proponowanych miejscach.

III. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego. 

IV. W najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12-ej – 9 dzieci z III klas SP przystąpi do I Komunii Św. Serdecznie apeluję do parafian, którzy nie są zaproszeni przez dzieci, aby w przyszłą Niedzielę przyjść na Mszę Św. o godz. 8-ej. z nabożeństwem majowym. Chodzi o to, aby było więcej miejsca dla rodziców i bliskich Dzieci podczas ich Uroczystości.

https://e-religijne.pl/pl/p/Katechizm-i-cwiczenia-Poznaje-Jezusa-komplet-do-religii-dla-klasy-III-Jednosc-/16820

Przygotowanie liturgiczne dla Dzieci przystępujących w tym roku do I Spowiedzi i I Komunii Św. jutro – poniedziałek – jutro o godz. 1630.

Sakrament Pokuty i Pojednania – czyli spowiedź dla Dzieci Pierwszokomunijnych, a także dzieci, które rok temu przeżywały Uroczystość I Komunii Św. ich rodziców i krewnych w ten piątek o godz. 1900. Po zakończeniu spowiedzi spotkanie Rodziców, oraz dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii Św.

Dzieci pierwszokomunijne i Dzieci z Rocznicy wraz z Rodzicami udają się na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium MB w Leśniowie i na Jasną Górę w dniu 14.06 – wtorek – inne chętne osoby które chciałyby się wybrać na tę pielgrzymkę mogą zgłaszać się w zakrystii, ale dopiero od Niedzieli 5.06. Koszt przejazdu 42 zł. od osoby.

V. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy w dni powszednie  o godz. 18-ej – dziękuję wszystkim uczestniczącym za obecność i dar wspólnej modlitwy.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom zwłaszcza wszystkim Mamom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

VIII. W poniedziałek pożegnaliśmy śp. Zygmunta Wilka, Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie Go do niebieskiego domu, a bliskim zmarłego udzieli pocieszenia.