Ogłoszenia parafialne 29.05.2022 r.

Wniebowstąpienie Pańskie  – 29.05.2022 r.

I. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”

II. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej o godz. 1800.

III. W miniony czwartek 9-oro dzieci przystąpiło po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania, czyli Spowiedzi Św. Dzisiaj natomiast dzieci te będą po raz pierwszy w życiu w pełni uczestniczyć we Mszy Św. o godz. 12-ej przyjmując I komunię Św. Składam serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za trud wychowania dzieci i za wszelkie i prace podjęte w tym celu, aby dzisiejsza uroczystość była przeżyta godnie i okazale.

Bóg Zapłać za wykoszenie trawy przy kościele, przy parkingu, za posprzątanie parkingu, kościoła i otoczenia, za dekorację naszej świątyni i za dar dla parafii – zakup nowych świec do głównego ołtarza.

Dziękuję P. Katechetkom: Ewie Gręda i Renacie Pasek za sumienne i dokładne przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi Św. i Komunii Św.  

https://e-religijne.pl/pl/p/Sprawdziany-niedzielne-Z-EWANGELIA-PRZEZ-CALY-ROK-20222023/16954

IV. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa. W naszej parafii uroczystość odpustowa – Suma o godz. 12-ej połączona z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszam całą asystę: P. Strażaków, P. z Kół Gospodyń Wiejskich, lektorów, ministrantów, dzieci i młodzież, dzieci pierwszokomunijne w strojach liturgicznych i z Rocznicy, dziewczynki do sypania kwiatów.

V. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią do Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy Św.  godz.18-ej.

VI. W przyszłą Niedzielę na Mszę Św. o godz. 12-ej zapraszam Dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Spowiedzi i Komunii Św. wraz z Rodzicami i bliskimi.

Dla tych dzieci będzie przygotowanie liturgiczne w środę o godz. 1700.

VIII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

IX. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia zwłaszcza wszystkim Dzieciom, życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu.

X. W środę pożegnaliśmy śp. Otylię Ciesielską – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .