Ogłoszenia parafialne 05.06.2022 r.

Zesłanie Ducha Św.  – 05.06.2022 r.

I. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

II. We wtorek przeżywaliśmy uroczystość Odpustową ku czci M.B. – wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwach składam serdeczne Bóg Zapłać – zwłaszcza tym, którzy czynnie zaangażowali się w procesję Eucharystyczną. Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, Panom niosącym chorągwie, Dzieciom Komunijnym i z Rocznicy, Dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich mamom, ministrantom i wszystkim wiernym.

III.  Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

IV. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

V. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

https://e-religijne.pl/pl/c/Dewocjonalia/3

VI. W przyszłą niedzielę 12 czerwca Ojcowie Franciszkanie z Pińczowa zapraszają o godz.12.00 na Mszę św. dziękczynną w 30 rocznicę koronacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Mirowskiej.

VII. Dzieci Komunijne i z Rocznicy udają się na pielgrzymkę dziękczynna do Leśniowa Sanktuarium MB i na Jasną Górę we wtorek 14 czerwca. Inne chętne osoby mogą się zapisywać w zakrystii – koszt 42 zł od osoby.

VIII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

IX. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

X. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Leszka Węgrzynowicza i Jana Zabiegło bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Dobremu Panu Bogu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie… .