Ogłoszenia parafialne 12.06.2022 r.

Niedziela  Najświętszej Trójcy – 12.06.2022 r.

I. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

II. We wtorek Dzieci I Komunijne i z Rocznicy z Rodzicami i inni udajemy się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie i na Jasną Górę w Częstochowie – wyjazd o godz. 700 z parkingu przy kościele – Dzieci zabierają ze sobą stroje liturgiczne. Składam serdeczne podziękowanie Dzieciom z I Komunii Św. i ich rodzicom za dar 220 zł. na potrzeby Misji.

https://e-religijne.pl/pl/c/Terminarze-i-kalendarze-religijne-na-2023-rok/657

III. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem. 

IV. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia w porządku Niedzielnym. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 1200. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. W tym roku serdecznie proszę mieszkańców Jelczy Małej i Wielkiej , o przygotowanie ołtarza przy posesji Rod. Kozik;

Pawłowic i Tura Dolnego nr 20 – 69; przy posesji Rod. Matyjas;

Tura Dolnego od nr 3 – 19, oraz Tura Piaski na zakręcie w sąsiedztwie posesji Rod. Wleciał; Tura Górnego przy posesji Rod. Skowronków.

Bardzo proszę Naszych strażaków o zabezpieczenie procesji szczególnie na odcinku głównej szosy.

Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, udekorowanie okien w domach, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy strażaków Panie z KGW, Dzieci Komunijne i te które rok temu przystąpiły do I Komunii Św.  w strojach liturgicznych, ministrantów i osoby do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

Dziewczynki, które będą sypać kwiaty, lektorów i ministrantów zapraszam na przygotowanie liturgiczne w środę o godz. 1715.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla Dzieci – Gość extra – miesięcznik poświęcony Eucharystii.

VI. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.