Ogłoszenia parafialne 19.06.2022 r.

XII  Niedziela  Zwykła  – 19.06.2022 r.

I. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

II. Dziękuję bardzo tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do godnego przeżycia w Naszej Wspólnocie Parafialnej Uroczystości Bożego Ciała.

Tym, którzy przygotowali  Ołtarze i udekorowali je kwiatami na trasie procesji, udekorowanie całej trasy zieloną trzciną, dziękujemy całej Asyście: Ministrantom, Panom Strażakom za asystę i zabezpieczenie trasy procesji, Pocztom Sztandarowym OSP, Paniom  z Kół Gospodyń Wiejskich w swoich pięknych strojach za przystrojenie i niesienie Obrazów i Feretronów.

Dziękujemy Panu Stefanowi prowadzącemu śpiew pieśni. Panu Marianowi za posługę kościelnego.

Panom niosącym Chorągwie, Dzieciom Pierwszokomunijnym i Dzieciom z Rocznicy. Wszystkim Dziewczynkom, które sypały kwiaty i ich Mamom i bliskim.  Dziękuję wszystkim tym, którzy przystroili okna swoich domów szczególnie na trasie procesji. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym szczególnym wyznaniu wiary w Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wszystkim razem  i każdemu z osobna Serdeczne Bóg Zapłać.  

III. Trwa Oktawa Bożego Ciała – codziennie do czwartku włącznie po Mszy św. o godz. 18-ej nabożeństwo i procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

We czwartek zakończenie Oktawy. Po Mszy św. O godz. 18-ej – Procesja wokół kościoła do czterech Ołtarzy. Serdecznie proszę, aby te ołtarze przygotowały grupy mieszkańców, według porządku tak jak na Boże Ciało.

https://e-religijne.pl/pl/c/Katechizmy-Jednosc/589

Może nie wszystkie osoby z poszczególnych grup mogły zaangażować się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało ze względu na np. inne zajęcia, to będą miały okazję uczynić to na zakończenie oktawy.

Na czwartkową procesję  prosimy całą asystę tak jak na Boże Ciało.

Na zakończenie procesji Poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

IV. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

V. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą  o godz. 800, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą Św. wieczorną.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

VII. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy. Z okazji przypadającego w czwartek Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców rodzin opiece św. Józefa.

VIII. W środę pożegnaliśmy śp. Władysławę Janusek – bliskim składamy wyrazy współczucia – zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek Racz Jej dać Panie … .