Ogłoszenia Parafialne 26.06.2022 r.

XIII  Niedziela  Zwykła  – 26.06.2022 r.

I. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

II. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwie zakończenia oktawy Bożego Ciała.

Dziękuję tym, którzy przygotowali i przystroili ołtarze przy kościele, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich niosącym obrazy i feretrony, Panom niosącym chorągwie, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ich, mamom – ministrantom, dzieciom komunijnym i z rocznicy w strojach liturgicznych, osobom czytającym teksty liturgiczne,  P. Strażakowi i P. Kościelnemu.

III. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 1800 – serdecznie zapraszamy!

IV. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca; Msze Św. z nabożeństwem w kaplicy o 1630, w kościele o 18-ej. Pól godziny przed Mszami Św. okazja do spowiedzi Św.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela,

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

VIII. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Pietrzyka i Irenę Węgrzynowicz. Niech Pan Bóg da pociechę bliskim, a zmarłym nasza modlitwa słowami pieśni pogrzebowej wyjedna im przebaczenie grzechów i wejście do raju: Racz wiekuiste dacz odpoczywanie duszom umarłych, najłaskawszy Panie, a światłość wieczna niechaj im przyświeca, niech oglądają Twe Najświętsze lica”.