Ogłoszenia Parafialne 03.07.2022 r.

XIV  Niedziela  Zwykła  – 03.07.2022 r.

I. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

II. W dniach od 17 do 20 sierpnia b.r. odbędzie się X Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Pielgrzymi wyjadą z Kielc przez Chmielnik, Busko Zdrój, Wiślicę, Pińczów, Mnichów, Dzierzgów, Lelów do Częstochowy. Zapraszamy na pielgrzymkę dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych, starszych – wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze i kochają Matkę Bożą.

Dla zainteresowanych więcej szczegółów z plakatu w gablocie przed kościołem.

Zgłoszenia od 1lipca do 10 sierpnia b.r. telefoniczne 723 589 587 lub mailowo www.pielgrzymka-rowery.pl

III. Po raz czterdziesty pierwszy od 5 – 13 sierpnia na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka w formie jaka obowiązywała przed pandemią. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają do 24 lipca i będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego kto pragnie modlitwę, trud i wyrzeczenia ofiarować szczególnie w intencji pokoju w sercu każdego człowieka i na świecie. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie przed Kościołem.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela,

V. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.