Ogłoszenia parafialne 10.07.2022 r.

XV  Niedziela  Zwykła  – 10.07.2022 r.

I. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.

II. Jutro przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego. Bolesna historia nie zmienia faktu, iż nie ustajemy w modlitwie o zakończenie wojny i pokój na Ukrainie.

III. Zgodnie z zaleceniem Kurii Diecezjalnej na cmentarzu parafialnym została wykonana inwentaryzacja. Kolejnym etapem będzie przypisanie miejsc grzebalnych do dysponentów. Prosimy o dokładne zapoznanie się z mapą cmentarza dostępnej na stronie internetowej parafii w zakładce „cmentarz” oraz zgłaszanie się do Kancelarii Parafialnej celem złożenie odpowiedniej deklaracji dysponenta grobu.

Druk deklaracji do pobrania na stronie cmentarza. Wszystkich troszczących się o groby swoich bliskich spoczywających na parafialnym cmentarzu prosimy o odpowiedzialne i solidarne potraktowanie tego zobowiązania.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela

V. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych, a dla trudniących się ciężką pracą na roli życzymy Bożego Bł. i odpowiedniej pogody.

VI. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. . Niech Bóg, który lituje się i przebacza, wprowadzi naszych bliskich zmarłych do prawdziwej ojczyzny i obdarzy szczęściem bez końca.