Ogłoszenia Parafialne

XVI  Niedziela  Zwykła  –  17.07.2022 r.

I. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

II. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza  spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

III.  W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

IV. Za tydzień będziemy przyzywać wstawiennictwa św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Po każdej Mszy Św. błogosławieństwo pojazdów. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla Dzieci

VI. Na poprzednią Niedzielę zakupiono kwiaty do kościoła – 3 bukiety goździków z przybraniem za część pieniędzy ofiarowanych przez mieszkańców Sędowic podczas wiosennych obrzędów poświecenia pól. Efekt jak widzieliśmy mało dostojny. Dlatego biorąc pod uwagę fakt, iż niemal we wszystkich parafiach naszej diecezji o czystość i kwiaty dbają parafianie, proponuję, aby w naszym kościele jak do tych czas P. Kościelny z małżonką troszczył się o sprzątanie, natomiast o dekoracje kwiatowe serdecznie proszę parafian. Oczywiście z wyjątkiem mieszkańców Turów i Pawłowic – bowiem od lat troszczą się o te sprawy w kaplicy.

Mogłoby to wyglądać w ten sposób, że rodziny z kilku kolejnych domów na daną niedzielę złożyły by się i zakupiły kwiaty, mogą być też kwiaty z własnych ogrodów, a Panie z tych rodzin w piątek wieczorem, lub w sobotę rano zatroszczyłyby się o dostarczenie i ułożenie bukietów. Jeden duży bukiet przed ołtarzem, dwa mniejsze przy tabernakulum i w miarę możliwości przy ołtarzach bocznych. Uważam, że takie rozwiązanie, może przyczynić się również do tego, iż większa liczba wiernych poczuję się odpowiedzialna za miejsce wspólnej modlitwy. Tak zwana kolejka przypadnie ok. raz na dwa lata.

VII. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.