Ogłoszenia parafialne 24.07.2022 r.

XVII  Niedziela  Zwykła  – 24.07.2022 r.

I. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

II. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Z tej racji dzisiaj obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwo kierowców, oraz podróżujących. Przed błogosławieństwem będzie wspólna modlitwa w kościele, później podejdę do każdego pojazdu, przy którym krótkie modlitewne wezwanie i pokropienie wodą święconą. Oznaką, że ktoś życzy sobie takiego błogosławieństwa niech będzie obecność kierowcy i pasażerów przy pojeździe.

W tym roku kierowcy otrzymają brelok odblaskowy z wizerunkiem Św. Krzysztofa, oraz kartę katolika.

III. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.  

IV. Dziękuję serdecznie rodzinom Ziółkowskich, Gronieckich, Koźmińskich i Kuszper za zakup kwiatów i przystrojenie kościoła.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.VI. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, naszym wakacyjnym gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki. Bożego Bł. przyzywamy dla wszystkich trudzących się pracą na roli, aby mogli zebrać obfite plony.