Ogłoszenia Parafialne 31.07.2022 r.

XVIII  Niedziela  Zwykła  – 31.07.2022 r.

I. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

II. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej.

Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która wyruszy z Wiślicy dnia 5 sierpnia zaprasza do włączenia się w grupę duchową. Przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. czy uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim duchowy pielgrzym łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej.

Cennym darem jest ofiarowanie cierpienia Panu Bogu w intencji pielgrzymów, dlatego chorzy i cierpiący są szczególnie zaproszeni do duchowego pielgrzymowania. W czasie „rekolekcji w drodzeˮ pątnicy będą pamiętać w codziennej modlitwie o duchowych siostrach i braciach. Zainteresowani udziałem w pielgrzymowaniu duchowym mogą zgłosić się do zakrystii w celu poznania szczegółów.

III.  Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

IV. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej w kaplicy od godz. 16-ej, a w kościele od 1730.

V. W sierpniu włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję od alkoholu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VII. Otaczamy nasza życzliwością i modlitwą wszystkich solenizantów i jubilatów najbliższych dni.

Niech nie zabraknie naszego modlitewnego wsparcia dla wszystkich trudzących się ciężką pracą na roli.