Ogłoszenia parafialne 07.08.2022 r.

XIX  Niedziela  zwykła  – 07.08.2022 r.

I. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Witamy naszych wakacyjnych gości. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

II. Serdecznie dziękuję tym, którzy zatroszczyli się o kwiaty do kościoła na dzisiejszą Niedzielę.

Bardzo proszę, aby na przyszłą Niedzielę o kwiaty zadbały kolejne osoby i rodziny. W zależności od możliwości, kościół można przystrajać w piątek wieczorem, albo w sobotę rano.

III.  Dziękuję tym osobom, które w ostatnim czasie zgłosili się do kancelarii parafialnej i złożyli deklaracje dysponentów grobu.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

V. Niech Pan Bóg Błogosławi rolnikom w Ich ciężkiej pracy. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. Modlitwą wspieramy tych, którzy podjęli sierpniową abstynencję od alkoholu.