Ogłoszenia parafialne 14.08.2022 r.

XX  Niedziela  zwykła  – 14.08.2022 r.

I. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

II. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte tego dnia w porządku Niedzielnym.

W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

Poświęcenie wieńca dożynkowego przygotowanego przez Panie z KGW z Nad Mierzawy – jutro na Mszy Św. o godz. 12-ej.

III.  Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

IV. Komitet organizacyjny dożynek w gminie Michałów zaprasza na uroczystości obchodów GMINNEGO ŚWIĘTA PLONÓW które odbędą się 21 SIERPNIA 2022 ROKU. Rozpoczęcie  o godz. 15:00 Mszą Św. w kościele par. Michałów.

V. Dziękuję serdecznie za kwiaty na dzisiejszą Niedzielę i jutrzejszą Uroczystość. Dziękuję również wszystkim, którzy poza kolejnością ofiarują kwiaty do kościoła z własnych ogródków.

VI. Serdecznie proszę, aby o kwiaty na przyszłą Niedzielę zatroszczyły się kolejne rodziny.

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

VIII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

IX. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Sebastiana Wleciała – Niech miłosierny Pan, okaże Mu łaskę – wprowadzi do krainy życia wiecznego, a bliskich pocieszy i umocni w wierze i nadziei.