Ogłoszenia parafialne 21.08.2022 r.

XXI Niedziela  Zwykła  – 21.08.2022 r.

I. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

II. Dzisiaj Gminne obchody Święta Plonów – rozpoczęcie Mszą Św. w kościele par. Michałów o godz. 15-ej.

III. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. 

Z racji uroczystości nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

IV. Składam serdeczne podziękowanie Panom Strażakom z PSP w Pińczowie i OSP we Wrocieryżu za pracę przy usuwaniu suchych i zagrażających bezpieczeństwu osób i pojazdów konarów i gałęzi drzew na parkingu przy kościele.

V. Zapraszam osoby należące do Rady Parafialnej na spotkanie w przyszłą Niedzielę o godz. 16-ej.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Profesor Krzysztof Miszczak, doradca Sejmu RP ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, mówi o kwestii odszkodowań wojennych od Niemiec. W języku niemieckim istnieje słowo Schuld – wina. Musimy mówić o winie za niezliczone zbrodnie III Rzeszy popełnione na narodzie polskim i odpowiedzialności materialnej, a nie tylko moralnej” – mówi prof. Miszczak

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Maryja przemówiła w Gietrzwałdzie. W Lourdes Matka Boża objawiła się osiemnaście razy, w Fatimie – sześć. W Gietrzwałdzie w ciągu niespełna 3 miesięcy ok. 160 razy.

VII. Składam serdeczne Bóg Zapłać Rodzinom za zakupienie kwiatów i przystrojenie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.

Na przyszłą Niedzielę o kwiaty i wystrój kościoła zatroszczą się Narzeczeni i ich bliscy.

VIII. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani. Wakacyjnym gościom dobrego wypoczynku, a pracującym na roli bezpiecznego czasu i wytrwałości w trudzie.