Ogłoszenia Parafialne 04.09.2022 r.

XXIII  Niedziela  zwykła  – 04.09.2022 r.

I. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

II. W minioną Niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Głównym tematem był remont i konserwacja naszego kościoła.

III.  W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas Mszy Świętej o godz. 18-ej.

IV. Spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza w piątek o godz. 17-ej. Zapraszam na to spotkanie wszystkich należących do tego grona: Lektorów, Ministrantów, oraz tych, którzy chcieliby zostać Ministrantami, czyli chłopców po I Komunii Św. Zapraszam także tych, którzy należą do SLO, ale przestali służyć przy ołtarzu, aby się określili, czy rezygnują, czy pozostają w tym gronie. Nieobecność nieusprawiedliwioną będę uważał za definitywną rezygnację.

V. W przyszłą Niedzielę będziemy gościć przedstawiciela naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach – Dzień Seminaryjny. Modlitwą i ofiarą na tacę wesprzemy naszą uczelnię.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci.

VII. Dzisiaj błogosławieństwo przyborów szkolnych dla Dzieci na Mszy Św. o godz. 12-ej. Po Mszy Św. spotkanie Rodziców i Dzieci z kl. III SP.

VIII. W Środę pożegnaliśmy śp. Mariana Szczerba – bliskim składamy szczere kondolencje, zmarłego polecamy Dobremu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie … .