Ogłoszenia parafialne 25.09.2022 r.

XXVI  Niedziela  Zwykła  – 25.09.2022 r.

I. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

II. W związku z potrzebą uregulowania kosztów zamierzonych i wykonanych prac bardzo proszę osoby i rodziny, które w tym roku nie złożyły jeszcze ofiary na prace parafialne, lub złożyły w części, a mają taką możliwość, aby to uczyniły w najbliższym czasie. Za zrozumienie i życzliwość z góry serdecznie dziękuję.

III. Bardzo dziękuję Paniom z KGW z nad Mierzawy za gruntowne posprzątanie kościoła po tygodniu prac.

IV. Serdecznie proszę, aby o kwiaty na najbliższą Niedzielę zadbały kolejne osoby i rodziny z Wrocieryża – Byczowa.

V. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

VI. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 16-ej. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu, najlepiej w gronie rodzinnym.

Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. zapraszam z rodzicami właśnie w sobotę na godz. 16-tą – będzie obrzęd poświęcania i wręczenie różańców.

Osoby z kl. VIII SP i I SPP i starsze, które pragną przystąpić w przyszłym roku do Sakramentu bierzmowania, mogą zgłaszać swoją kandydaturę do przyszłej Niedzieli włącznie – po tym terminie będzie to niemożliwe.  

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci – na regale w głównych drzwiach kościoła znajdują się czasopisma katolickie – można je zabierać nieodpłatnie – zawierają dobre treści dotyczące życia Kościoła – misji, sprawom społecznym, czy działalności charytatywnej.

VIII. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.