Ogłoszenia parafialne 02.10.2022 r.

XXVII  Niedziela  Zwykła  – 02.10.2022 r.

I. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

II. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz.16-ej.

Podobnie jak w latach ubiegłych dla dzieci w dni powszednie po modlitwie różańcowej będzie losowanie figury MB, którą osoba wylosowana zabierać będzie do domu na jeden dzień, aby w gronie rodzinnym przez modlitwę wypraszać szczególną opiekę Maryi. Aby wziąć udział w losowaniu dziecko powinno przynieść wcześniej przygotowane ozdobne serduszko z kartonu z wypisanym Imieniem i Nazwiskiem.

W ostatni dzień października wśród dzieci, które będą najwięcej razy na różańcu zostanie wylosowana jedna osoba, która otrzyma figurę MB na własność. Rodziców, dziadków i bliskich proszę, aby w miarę potrzeby pomagali dzieciom w przygotowaniu serduszek i zachęcali do udziału w nabożeństwach.

III.  W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata, o dar Pokoju na świecie zwłaszcza na Ukrainie.

IV. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele połączone z modlitwą różańcową po Mszy Św. o godz. 16-ej, a kaplicy po Mszy Św. o godz. 18-ej. Z sakramentu pokuty i pojednania – spowiedzi Św. będzie można skorzystać 30 min. przed Mszą Św.

V. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z Rodzicami zapraszam w przyszłą Niedzielę na Mszę Św. o godz. 12-ej – po Mszy Św. będzie spotkanie.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Gość Extra – dwumiesięcznik – nowy nr poświęcony Tajemnicy Bożego Miłosierdzia.

VII. Serdecznie dziękuję za kwiaty na dzisiejszą Niedzielę.

VIII. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, dobrego zdrowia, Bożej mądrości w codziennych decyzjach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.